suceava


prima pagina › 2006 › Diplome acordate de Fundatia Ana pe 2006

 

 

 

Diplome acordate de Fundatia Ana pe 2006


Fundaţia "Ana" a acordat, vineri, la Restaurantul "Veneţia", din Suceava, odată cu premierea laureaţilor celei de a doua ediţii a Topurilor "Monitorului", mai multe diplome pentru cei mai fideli colaboratori pe anul 2006.

Diplome acordate:
1. Părintele anului - preotul călugăr Nicodim
2. Debut convingător: Fundaţia "Sfinţii Martiri Brâncoveni"
3. Cel mai gospodar primar – Ion Lungu (municipiu), Ioan Onufrei (comune)
4. Femeia în politică: Angela Zarojanu, Carmen Agoutin, Cristina Iordăchel
5. Directorul anului: Cătălin Nechifor
6. Director New Age: Lucian Lungu
7. Legea mai presus de toate: Orest Onofrei
8. Subprefect constant: Alexandru Băişanu
9. Parlamentar de frunte: Longher Ghervazen
10. Tânăr şi neliniştit: Emil Ursu
11. Cu ei nu ne temem: Alin Botezatu, Ileana Iacob
12. Soţul anului: Iulian Iacob
13. Bucşoaia, dragostea mea...: Marius Boghian
14. Totul pentru sport, totul pentru victorie: Mihai Androhovici
15. Camera la vedere: Ovidiu Donţu
16. Comentez, deci exist!: Niculai Barbă
17. Consilier echilibrat: Aurel Jescu
18. Consecvenţă: Virginel Iordache
19. Bucovină mândră floare, eu am fraţi peste hotare: Viorel Seredenciuc
20. Sunt tânăr şi vreau să zbor: Vasile Bilius
21. Adio, dar rămân cu tine: Aurel Vasiliu
22. Colaborator de frunte: Mirela Rusu
23. Promovarea valorilor sucevene: Radio AS – Dragoş Agapescu
24. Cel mai bun talk-show politic: Bogdan Gheorghiu
25. Suflet şi lumină: Daniela Micuţariu
26. Toate-s vechi şi noi în toate: Dana Beale, Ciprian Chira
27. Aşa DA!: Oana Şlemco
28. Cel mai bun fotograf: Doru Halip, Marius Şuiu
29. Jupânul cu suflet de aur: Romeo Istrate
30. Războinic nealterat: Iordănel Secrieru
31. Caricatură: Paula Şalar, Sorin Ursan, Ovidiu Ambrozie Bortă
32. Profesionalism: Disco System - Marius Socoliuc
33. Valori sucevene: - muzică populară: Alexandru Recolciuc, Călin Brăteanu; muzică uşoară: Cristi Munteanu, Alina Băbeanu; pop- rock: Formaţia GHG –Gura Humorului; dance: Grupul I-Dentik; folk: Cornel Angelescu
34. Coordonatori ONG - uri de frunte: Ştefan Puşcaşu, Richard Simioniuc, Mihaela Grosu
35. Etnii: Uniunea Ucrainenilor din România, Uniunea Polonezilor, Organizaţia Ruşilor Lipoveni, Uniunea Democrată a Maghiarilor din România – Suceava, Phico Rromano
36. Grup de umor: Colegiul Tehnic "Al. I. Cuza", Colegiul Naţional "Ştefan cel Mare"
37. Dans modern: Liceul cu program sportiv Suceava
38. Sponsorul anului: RAI 88
39. Cel mai bun bal al bobocilor: Liceul de Artă "Ciprian Porumbescu" Suceava

 

dot